Dahls Begravelsesbyrå
Dahls Begravelsesbyrå
  • English  English
  • Norsk  Norsk
  • Svenska  Svenska
  • Dansk  Dansk
  • Nederlands  Nederlands
  • Hjem
  • Til byråets hjemmeside
  • Om
  • Vilkår
  • Privacy policy
  • Cookie policy
  •   Administrator innlogging
Meny
Gå til hjemmesiden
  • Hjem
  • Bestill blomster
  • Gi en minnegave
  • Om begravelsen
  • Dødsannonse
  • Galleri
  • Program/Minnebok
  • Del
  • Portal


    Kurt Willy Oddekalv

    Født 27. juli 1957
    Død 11. januar 2021


    Minneord

    Tracyadony
    2024-11-03

    Ojwdjiowkdeofjeij ifsfhoewdfeifhweui hieojkaskdfwjfghewejif eiwhfufdawdijwehfuihewguih jeifjeweijeruigherug dahls.vareminnesider.no

    Tracyadony
    2024-07-16

    Ofedkwdkjwkjdkwjdkjw jdwidjwijdwfw fjdkqwasqfoewofjewof ojqwejfqwkdokjwofjewofjewoi dahls.vareminnesider.no

    RobertBew
    2024-02-06

    Ofokfojfief jwlkfeejereghfj iewojfekfjergij wiojewjfewitghuhwrgtjgh ewjhfwqjhdfuewgtuiwe huegfrwgyewgtywegt dahls.vareminnesider.no

    Geir Åsatun
    2021-04-23

    Kjære Kurt.

    jeg kjente deg ikke men Du var den eneste bergenser jeg orket å høre på , spesielt når du i det siste åra engasjerte deg imot vindkraft. kommer til å savne ditt åsyn i media/tv å den stae, rappkjefta, ærlige rett ut mannen som du var .

    Hvil i Fred.

    Nora
    2021-02-09

    Takk for mange gode minner og for vår kjære Mathilde Wiktoria Hvil i fred og fred over ditt minne

    Elin Janne Oddekalv
    2021-02-01
    Minneord

    Til min elskede Kurt

    Min store kjærlighet, trygghet og kjempe, forlot oss så altfor tidlig.

    Vårt vennskap varte i 37 år. I mange av disse årene var vi kjærester, venner for livet, ektefolk, skilt og sammen igjen, og mye mye mer. Vi hadde i perioder to hjem, ett i Tromsø og ett i ditt eventyrrike på Kalandseidet. Planen var å gifte oss på nytt og flytte dit når tiden var inne. Det ble ikke slik. Men vi fikk ett år sammen i Bergen fra 2019 til 2020, og mange turer til hverandre. Vi fikk to nydelige uker sammen i jule- og nyttårshelg nå sist, og vi fikk treffe hele min familie da, og dra til din elskede hytte på Senja.

    Mitt hjerte brister i sorg over å måtte gå veien videre uten deg min elskede mann. Uten din trygge favn å krype inn i, og savnet etter å høre din stemme hver dag, slik jeg har gjort i så mange år.

    Du var min siste viking, og en rød tråd i mitt liv. Du hadde en karisma, energi og handlekraft, som gjorde deg til en svært unik person. Vi utfylte hverandre, og følte det Kurt kalte for urkjærlighet; inderlig sammensveiset i sinn.

    For å forstå helt ditt engasjement og alt ditt virke, måtte man være nær deg. Vi fikk jobbe 4 år sammen i Norges Miljøvernforbund, og eg var med både i aksjoner og rettsaker med deg for miljøsaken.
    Du hadde mange prosjekt og hus, og vi jobbet begge hardt for å komme i mål, men arbeidet i seg sjøl var også et mål. Du hadde den evnen til å glede deg over hver enkelt ting som ble ferdig. Du kom i mål med det meste, før livet ble borte, og din styrke hadde du også gjennom sykdom. Du sparte aldri på kreftene.

    Vi hadde mye av de samme interesser, som førte oss rundt i hele landet på oppdagelsesferd, og i utlandet med. Mange venner fikk vi, og stor familie hadde vi til sammen.

    Din omsorg rommet så mange, og du hadde meg og mine barn i hjertet ditt, sammen med dine egne 4 barn, 2 barnebarn og din kjære øvrige familie. Vi hadde et spennende liv, i gode, men også vanskelige dager. Jeg bærer minnene fra vårt liv videre, i respekt og med glede.

    Til vi sees igjen
    Kyss og klem fra "jenta di i det blå lyset" i nord

    Lene-Marie
    2021-01-30

    Takk for at guttene våre var så heldig at de fikk ha deg som Bestefar. Du var den beste vi skal holde minnene i live slik at de aldri kan glemme seg. Takk for at du alltid fikk meg til å føle meg som en del av familien. Det blir tomt uten deg️ Hvil i fred min gode og kjære Svigerfar

    Elsa
    2021-01-29
    Minneord

    Takk for miljøkampen!.

    Du beveget den i riktig retning. Det som jeg likte godt var at miljøkampen du førte også var preget av kjærlighet til menneskene, og at du ikke alltid var politisk korrekt i virkemidlene. Selv om du brukte tøffe virkemidler, så var det ikke uten respekt for andre. Et eksempel til etterfølgelse.

    Hvil i fred.

    Beate Retterås
    2021-01-29
    Minneord

    Takk for alt du har gjort for naturen og miljøet. Du blir aldri glemt.
    Hvil i fred️

    Anita Douvlis
    2021-01-28
    Minneord

    Jeg var så heldig å treffe deg en gang på by'n, tilfeldigvis - uten at du kjente meg. Du viste et engasjement som få kan måle seg med. Jeg har også vært heldig å ha møtt din sønn Ruben,. Jeg har også vært så heldig å få danse i ring til ære for, og med den dypeste respekt for indianeren Reuben J. Silverbird. Det siste takker jeg min sønn Christer for (som også nylig mistet sin pappa på en tragisk måte og som bare ble 63 år) som med et dypt engasjement for kjærligheten til urfolket og spesielt denne dagen "dro" meg med ut i dansen. Fra seansen i Grieghallen den gangen sa en stemme til meg: "Din kjære mamma danser i himmelen" . Til dine barn håper jeg en stemme en gang vil si det samme. Det hjalp meg videre i sorgen. Med den dypeste medfølelse fra en ukjent legger jeg ved denne linken til ære: https://www.youtube.com/watchv=SL6kloDb3ME

    Frederik W. Mowinckel
    2021-01-28

    Vi fortsetter kampen for Naturen og framtidige generasjoner Kurt - ikke vaer redd for det. Jeg kommer til aa savne vaare gode samtaler.

    Grete Zakariassen
    2021-01-28

    Du var alltid den gutten andre så opp til, uredd, tøff og omtenksom. Vi har mange gode minner fra Valla som barn og jeg har hatt gleden av å være tilstede på noen forelesninger, der var det alltid høyt under taket, men vi gikk alltid ut med et smil . Hvil iferd Kurt. På veiene fra fam. Monsen på Valla

    Magnar Eide
    2021-01-28
    Minneord

    Hei Kurt
    Takk for at jeg ble kjent med deg. Nå har jeg meldt meg inn i NMF.

    Einar Kaland
    2021-01-27
    Minneord

    Det var en minneverdig tid å bli kjent med deg Kurt, vi var noen gode miljøkrigere i Hordaland Naturvernforbund.

    Du var alltid blid og klar til å klippe noen slips på politikerne våre den gang.

    En trist dag ble det da du forlot oss, men du la igjen ett stort arbeid for oss alle.

    Måtte dine verk og minner alltid følge oss !

    Hvil i fred Kurt

    Jostein Chr. Andersen
    2021-01-27

    Tusen takk for alt du har har gjort for alt som lever på denne planeten og også de som vi har lånt Moder Jord av - som er de kommer etter oss! <3

    Jon arild snuruås
    2021-01-27

    Takk for den gode kampen mot miljøet å mot vinkraftverk .sov godt min gode venn

    Hege Bratland
    2021-01-27

    ️

    Kjellemann
    2021-01-27
    Minneord

    Tusen hjertelig takk for alle gode samtaler Kurt, det var alltid like kjekt med dine kaffebesøk og engasjement inn til oss i 5000 Bergen Radio.

    Hvil i fred.

    Jeannett Antonie
    2021-01-27
    Minneord

    Takk for alt du har gjort

    Rune Gaasø
    2021-01-27

    Kjære Kurt, takk for at du uredd gikk foran og viste vei. Og for at du alltid valgte natur og folk først. Ruben sa: Takk pappa. Vi tar kampen nå». Vit at vi er mange som skal hjelpe Ruben. Ditt livsverk lever. Du kan hvile, gode høvding.

    Dagmund Moldestad
    2021-01-27
    Minneord

    Takk for vennskap og kampen for natur og miljø.

    Siv-Anne og Steinar
    2021-01-27
    Minneord

    Kvil i fred Kurt. Varme tankar til familien.

    Anne-Helen Nistad
    2021-01-27
    Minneord

    ️❤️❤️❤️

    Jørn Gåsvær
    2021-01-27
    Minneord

    Takk for mye god inspirasjon gjennom flere tiår.

    Kristian
    2021-01-27

    Du var min barndomshelt. Du og det du stod for skal aldri bli glemt. Du skal leve videre gjennom arbeidet og innsatsen til alle oss som bryr oss! Kjipt at du skulle forlate oss så tidlig, men alle har vi vår tid. Hvil i fred!

    Ingar Nesse
    2021-01-27
    Minneord

    Det er så trist at du er borte, det er bare vondt. Ingen kan fylle din sko i kampen for våre felles naturverdier. Du har vært en gigant. Takk for alt du har gjort, Kurt. Hilsen Ingar Nesse

    Anita Haukås Oppedal
    2021-01-27

    Takk for alt du har gjort for å verne natur og dyreliv. Du har vært en naturkraft i den organiserte kampen for miljøet. Stor medfølelse med familie, venner og kolleger.

    Kai Grieg
    2021-01-27

    I dag minnes vi Kurten. Fra tiden Kurt og jeg arbeidet sammen i Naturvernforbundet vil jeg trekke frem et par gode minner vi hadde sammen: Den fantastiske frekkheten det var å leie en ferge for å dra til Solund og spa oljesøl, uten tanke på hvordan leien skulle betales (Stortinget betalte til slutt), de nattlige telefonsamtalene om siste nytt i Hamre-saken, jakttur i de dype skoger i Østerdalen, turen til Hjerkinn for å fraksjonere, turene rundt i fylket for å få nytt liv i lokallagene og ikke minst festene i de lyse sommernetter ved Osvassdraget.. Det er godt å lese om de mange som minnes Kurten og alle de tingene han har vært engasjert i. Det er ingen tvil om at Kurten har satt mange spor, både i det som er bygget og ikke minst alt det som takket være Kurten aldri ble bygget. Kurten satte også dype spor i de menneskene han arbeidet med.

    Erling Okkenhaug
    2021-01-27

    I dag begraves den gode miljøaktivisten Kurt. Jeg har et hyggelig minne: Dokumentarfilmen Sørlandsrefseren ble vist på Litteraturhuset i Bergen i april 2014 med påfølgende paneldebatt om byutvikling. I nabosalen ble arrangert et møte om Lakseoppdrett. Kurt løp mellom salene og var med i begge debattene. Sånn skal det være..

    Olav Berg
    2021-01-27
    Minneord

    Kjære Kurt
    Hver gang du ringte var det noe spennende du hadde i tankene. Enten vi skulle gjøre noe sammen eller du ringte for å fortelle om de neste planene du hadde for deg og miljøkrigerne dine. La oss si det sånn, det var aldri kjedelig å snakke med deg. Men..du ringte også når det var noe personlig, uansett om det var noe kjekt eller vanskelig. Du kunne snakke om alt, du var uten filter. Meldingen som kom i går var var derimot bare trist. Min datter ringte meg...pappa, det står i avisen at det er Kurt som har gått gjennom isen på Bahusvannet. Nei nei nei, men jeg visste jo at det var vannet foran huset ditt, tømmerhuset i skogen. Det slo meg likevel ikke at det kunne være deg. Du har overlevd alle disse ville påfunnene rundt om i hele verden, du har kjempet for miljøet på vegne av alle oss andre og du har overlevd to hjerneblødninger. Du var jo udødelig Kurt. Du var den tøffeste Bergenseren som var født på Senja og du var den mest kunnskapsrike miljøforkjemperen i Norge. Vi hadde mange felles kjente på strekningen fra Bergen til Os, men vi ble først godt kjent i 1998. Du tok meg med på reisen din med Ludeboden og siden med Miljødronningen. Jeg var med deg hele veien fra ide til fullendte prosjekter. Du klarte å få gjennomført prosjekter som i utgangspunktet var umulige, men for deg var ingenting umulig, det umulige ville bare ta litt lenger tid....og det gjorde det :-) Den siste uken har både du og Tommy Sulen gått bort. To alfahanner, og to tøffinger men også to personer det var verdt å snakke med. Du og Tommy og Tron var også kamerater og det var det du skrev til Tommy for få dager siden. "Takk for godt vennskap Tommy". Slik var det med deg Kurt. De fleste endte som dine venner. Først angrep du og deretter ble det vennskap. Jeg håper det blir slik i himmelen når du og Tommy holder liv der oppe...for det kommer til å bli et sinnsykt spetakkel :-) ....så jeg bruker dine ord Kurt, Takk for godt vennskap og din oppriktighet og ditt ufattelige og ekte engasjement. Du var hel ved Kurt...du var virkelig hel ved. Nå går tankene mine til Ruben og resten av familien din og alle dine medarbeidere i NMF (Norges Miljøvern Forbund) med Ruben og Jan Hugo i spissen, men moder jord har mistet en av sine viktigste støttespillere. Det var miljøet som var viktigst for deg Kurt og du kjempet utrettelig for dine drømmer og din overbevisning. Du var urokkelig og kompromissløs. Det triste var at du og NMF aldri fikk den støtten dere hadde fortjent fra våre myndigheter i din levetid. De burde ha løftet dere frem på gullstol. Plutselig en dag skjønner de nok hvilken juvel NMF og ditt engasjement egentlig er verdt. Jeg håper dere blir verdsatt og at din arv blir foredlet. Vedlagt er BTs Frode Bjerkestrand sine fine hyllest som du skulle ha lest www.bt.no/btmeninger/kommentar/i/aPvM3d/moder-jords-megafonhttps://

    Jan Nordø, Naturvernforbundet Nordhordland
    2021-01-27

    Takk for kampene vi kjempet sammen, Kurt. Du har satt store spor etter deg i Nordhordland. Vi er deg evig takknemlig.

    Ragnhild@globalfairtrade.com Ragnhild
    2021-01-27
    Minneord

    Takk for din synlige tilstedeværelse for naturen og din modige væren.

    Karen Strøm
    2021-01-27
    Minneord

    Det er så ufattelig trist at du måtte fare så altfor tidlig. Du fikk gjort så mye og satte dype spor etter deg. R.I.P. Min dypeste medfølelse til din familie i sorgen

    Karin Jayne
    2021-01-26
    Minneord

    Til Kurt, min kjære og dyrebare venn. Det er ufattelig at du er gått bort så altfor tidlig. Det er noe jeg ønsker å få sagt deg, likevel.

    Takk for at du var den du var. Du levde ikke et liv der du var ute etter takknemlighet, men ba om respekt og kjærlighet for Moder jord og alt liv. Likevel står jeg igjen med stor takknemlighet til deg.

    Kjærlighet og ydmykhet for naturen hadde du med deg fra barndommen og i ditt yrkesvalg som tømmermester. Din store vekker ble varslede inngrep i ditt nærmeste vassdrag i utbygging av Osvegen på 1980 tallet. Du brukte tusenvis av timer i arbeidet med denne saken, og siden har du fulgt ditt hjerte og gitt ditt brennende engasjement i tusenvis av miljøsaker lokalt, nasjonalt og globalt. Det ble til din store livsoppgave. Og din innstilling var at en miljøverner gjennom sitt engasjement villig til å ofre personlig vinning for fellesskapet, og i arbeide for å beskytte alt levende på jorden. Som leder av Miljøvernforbundet var du dedikert til at Miljøvernforbundet skulle ha «stolte miljøvernere som gjennom sitt arbeid er kjent for sin pålitelighet, ærlighet og sitt mot til å gå i fronten også i upopulære miljøsaker». Dette ligger i grunnlaget for Miljøvernforbundet og samtidig speiler det den du var. I tillegg hadde du evnen til alltid å være i forkant, og du kunne snakke med alle. En type «cutting edge» egenskap og tilnærming til livet som sammen med full tilstedeværelse gjorde deg helt unik. Og midt i det mest turbulente kunne du si «Se!» når du så noe vakkert i naturen, og «Du skjønner» med hentydning til hva alt handlet om når det kommer til stykket.

    Kurt, du var en trygg, tydelig og sterk stemme for alt som ikke hadde sin egen stemme, og du hjalp de som ikke ble lyttet til. Du brukte din kreativitet døgnet rundt til å finne løsninger, som du gladelig delte. Du fikk oss alle skikkelig ut av komfortsonen når det var nødvendig, for virkelig å formidle konsekvenser av valg og handlinger som ikke var bærekraftige. Ofte brukte du utradisjonelle virkemidler og ble i mange sammenhenger ikke forstått. Du så det som nødvendig å gå inn i maktstrukturer og systemer som ikke fungerte når det var en kamp som betyr noe for andre. Du sa; «Det vi gjør, er med mennesker og for mennesker. Da vet du at du ikke lever forgjeves!»

    Sammen med Miljøvernforbundet utformet du et totem som er organisasjonens logo, og en fin ledestjerne i miljøvernarbeidet. Det består av tegn som symboliserer dyp respekt for alt som lever på jorden, vår alles mor og bestemor, og viser at mennesket er en del av den store helheten.
    Solen er vår alles far. I solen ligger energien, mystikken og håpet for fremtiden.
    Ørnen er tegnet for alt som lever i luften. I ørnen ligger kraften, motet, overblikket og det visjonære.
    Treet er tegnet for alt som lever på land. I treet ligger det håndfaste, livsnerven og det langsiktige.
    Padden er tegnet for alt liv i vann. I padden ligger det uforutsigbare og evnen til aldri å gi opp. Padden
    er også symbolet for måten vi menneske r behandler andre arter.

    Minnene strømmer på. Jeg savner deg og takker for vårt sterke vennskap, dine dyrebare gaver i form av seire til beste for miljøet, dine utfordringer til meg og ikke minst gode opplevelser gjennom mer enn 30 år. Du har satt varige spor av stor betydning, og du har alltid vært og vil fortsatt være min inspirasjon. Og alt dette vi delte var kun fra en del av ditt rikholdige liv. Jeg er glad du hadde evnen til å leve fullt og helt i hvert øyeblikk.

    Min dype medfølelse går til din kjære familie, som betydde alt for deg og skal leve videre uten deg, og alle aktive i miljøvern-familien, som har mistet en god venn og leder.
    I takknemlighet, Karin Jayne

    Lene og Øystein Hamnli
    2021-01-26
    Minneord

    Med stor sorg mottok vi budskapet om Kurts bortgang.
    Vi vil takke for at vi fikk bli kjent med Kurt privat som det kunnskapsrike og hardt arbeidende mennesket han var. Samtidig takker vi for at han tok den viktige miljøkampen på vegne av oss alle.
    En siste hilsen fra Lene og Øystein

    Gisle Bjorøy
    2021-01-26

    Takk for alt du og Ruben lærte meg i min tid hos deg, du gav meg ett fagbrev som tømmrer, ️ Vil i fred Kurt

    Anna (Tinkel) Utne. Tidligere NVF- og NTA-medlem
    2021-01-26

    Hedersmannen!!
    En sterk og klok mann er brått gått bort!
    En "Kriger" Ja!-men en fin sådan!!
    Kurt Oddekalv , har satt store spor etter seg!
    Vi har alle lært av han , hva Naturen er, og her Vest spesielt,
    hva den betyr for oss!! Han har gjort store og små, mer bevisst
    på Naturen vår og lært oss å ha større respekt!
    Vi trengte han og hans rett frem væremåte og tydelige språk og
    det har virket!!
    Her Vest, er han blitt en "ledesnor" for oss!! Vi har lyttet og lært og
    måtte vi alltid huske hans røst og sterke appeller om å ta vare på
    Naturen vår!!
    Flotte sterke Kurt, STOR TAKK for din innsats til det siste!! "Det var ikkje berre ein hund"!! Fred over ditt sterke flotte minne, ja Kjempen blant oss
    "smårollinger" i forhold!!








    Matthias Holderer
    2021-01-26

    Hvil i fred! Jeg har alltid vaert veldig imponert over Kurts innsats for naturen og miljöet. En siste hilsen fra Tyskland

    Torunn
    2021-01-26
    Minneord

    Norge har mistet en kjempe. Vi må ikke la hans innsats være forgjeves, men ta opp arven. Takk og hvil i fred, Kurt Oddekalv.

    Vigdis
    2021-01-26
    Minneord

    En ildsjel har gått bort. Blir dypt savnet.

    Tore Kallekleiv
    2021-01-25

    Min kjære gode venn i 50 år, Kurt, er gått bort på tragisk vis. Du som kjente Osvassdraget aller best. Du er den som har forsvart vassdraget og vant frem når myndighetene ville rasere Kaland og Vassdraget i forbindelse med bygging av E 39. Jeg vet ikke om noen som elsket alt liv på planeten slik som du. Du kunne mye og jeg er evig takknemlig for alt du lærte meg. Nå drar du til de evige jaktmarker og jeg er helt sikker på at du snart blir en bauta der også. Takk Kurt. RIP.

    Arne og Hilde
    2021-01-25

    Takk for godt vennskap kjære venn..

    Fridtjof Kjæreng
    2021-01-25

    Takk for hyggelige møter. Du var en god kar, som sto på dutt. Synd ingen turte å satse på TV serien vår.

    Bente Hugøy
    2021-01-25

    Kondolerer️ Varme tanker i denne tunge tida
    Helsing Bente Hugøy med familie og Eva Karin Sund med familie

    Elisabwth Berg
    2021-01-25

    Lyset over ditt minne

    Elisabeth Berg
    2021-01-25

    Kjære kurt.du var så snill og grei og tok deg god tid til meg og andre.du var omtenksom.du er et forbilde og modig..du og jeg hadde gode samtaler om dyr og natur .mest dyr.du var hyggelig og drakk kakao mens vi snakket om dyrene du var flink og .nå er du en stjerne .som skinner for folk og dyr..her kommer et dikt.
    Du er sterk og modig .du er stjernen som nå skinner for folk og dyr.ditt hjerte har funnet veien til nye eventyr.du går gjennom skog og mark.du er en helt og var en helt.ja du kunne skapt noahs ark. .du viste hvor viktig at vi hadde natur og og dyrelivog park .englene har tatt deg med et sted som hvit som en sky..der du finner hvile og ly ..du må hvile deg nå .hvil i fred

    Wenche og Kjell
    2021-01-25
    Minneord


    Kurt, du var en kjær fetter og en god venn.
    Det er ufattelig trist at du ikke er blant oss lenger. ️

    Eva Solveig Grindheim
    2021-01-25
    Minneord

    Hvil i fred.

    Hege
    2021-01-24
    Minneord

    Kjære Kurt

    Takk for vennlige ord og kloke råd.
    Vår siste samtale betyr mer for meg enn du kunne ane.
    Takk for at du gjorde plass til meg på greinen din
    Mennesker som deg blir aldri helt borte.
    Du er tilstede i alt det vakre og gode i verden, Kurt.
    -og du lever videre i hjertene til alle oss som var så heldige å få gå et stykke sammen med deg på livets vei.
    Du har vist oss retningen. Nå er det opp til oss.
    Takk for alt

    Jan Terje Espeland
    2021-01-24
    Minneord

    Du tok kontakt og rakte fram en hånd i miljøkampen jeg selv nokså nylig hadde innledet- du tilbød deg dine 38 års erfaring. Vi hadde noen intense telefonsamtaler, også på selve julaften, men vi rakk aldri å bli ordentlig kjent. Jeg vil hedre ditt minne ved å føre kampen videre for uberørt natur, for dyrelivet og artsmangfoldet og for miljøet og klimaet.
    Takk for at du viste vei Kurt!
    Jan Terje,
    Redaktør Bergensia.com - The Sustainable Gazette

    Ole Eliassen
    2021-01-24
    Minneord

    Ufattelig trist. Dette skulle ikke skje. Hvil i fred, Kurt

    Anette C
    2021-01-24
    Minneord

    Takk for alt du har gjort...
    Hvil i fred

    Asbjørn Næverlid, Raudsand, nå Oslo.
    2021-01-24

    Kjære pårørende!

    Takk for alt du gjorde for bygda mi, Mr Raudsand. Jeg hadde ikke ord da jeg leste du var druknet. Det var 4 vegger som falt ned. Vi kjemper videre. Hvil i fred!

    Thor Henriksen
    2021-01-24

    A spark of kindness made a light.
    The light made an opening in the darkness.
    Everyone worked together to make a ladder.

    Utdrag fra dikt av Joy Harjo:
    Once the World Was Perfect

    Line Skår
    2021-01-24
    Minneord

    Kjære kriger og kjære Kurt

    Takk for alt du har gjort for natur, biomangfold, hav, elver, skog, ja for vår planet. Du jobba for naturen i årtier, ja du var tvers gjennom natur og heil ved.

    Alt eg lærte av deg skal eg ta med i kampen videre.

    Så kjære kriger kvil i fred.

    Bente Getz
    2021-01-24

    Me har store sko å fylka for å gå i DINE fotefar. Kvil i fred du store kriger

    Jannicke
    2021-01-24

    En stor mann har gått bort. Takk for ditt enestående engasjement. Hvil i fred ️

    Jannicke Flo
    2021-01-24

    Takk for innsatsen til den stauteste og snilleste mann som jeg har kjent RIP

    Brit Helen Pedersen Pedersen.
    2021-01-24

    Hvil i fred

    Kjersti Vogt
    2021-01-24
    Minneord

    Tusen takk for alt du har gjort for den blå planeten Vi er mange som vil fortsette å jobbe videre med små og store prosjekter ️

    Synneva Hansen-Noel
    2021-01-24
    Minneord

    Tusen takk for alt du har gjort for naturen og jorda vår

    Torstein stavdal
    2021-01-24

    En kriger har gått bort. Hvil i fred

    Hans Rustad
    2021-01-24

    Det var med sjokk og forferdelse vi mottok meldingen om Oddekalvs død. Det var ikke lenge siden han hadde besøkt Document i Oslo. Vi var klar over at han hadde hatt helseplager, men var nå over disse. Det gikk fremover. Så denne brutale avslutningen. Vi i Document vil få uttrykke vår sympati med de etterlatte. Kondolerer.

    Aslak Sverdrup
    2021-01-24

    Kjære kriger av jorden! Kjære Kurt!

    Tusen takk for alt du var for så mange. For dine nærmeste. For dine medmennesker. For dyr og planter. For havet. For denne deilige jorden.

    Din stil var krevende og din stemme var høy. Ikke alle likte det. Få liker å bli kritisert. Samtidig som du var kontroversiell, så var du elsket. For akkurat den måten å si ifra på. For den du var. Jeg likte å snakke med deg, diskutere åpent og ærlig, om havet. Om næringslivets rolle for å ta vare på verden. Vi snakket om hvor viktig kunnskapsformidling var og om viktigheten av åpen debatt.

    Jeg ble lei meg når jeg fikk nyheten om at det var du som hadde gått igjennom isen. Og at du var død. Jeg kommer til å savne deg. Og så skal du vite, at dine ideer og det du har bygget opp, det lever videre. Det blir sikkert ikke likt, men det blir like bra og viktig. Jeg gleder meg til å samarbeide med Ruben og alle hans kvinner og menn fremover.

    Takk Kurt! En ekte kriger. Du var viktig

    Hilsen Aslak

    Heny Cathrine Gullaksen
    2021-01-24

    Takk for innsatsen. Hvil i fred

    Laila Haukeland
    2021-01-24

    Takk for tilstedeværelsen i her og nå, optimisme og latter med glimt av fanteskap slik berre øyfolk har i seg. Takk for fortellingene med underlag av lærdom om ein lytta. Takk og farvel gode mann, du sådde frø som vil fortsette å vokse...

    Sissel Horghagen
    2021-01-24
    Minneord

    Takk for innsatsen. Hvil i fred.

    Bjørn Erik Nilsen
    2021-01-23
    Minneord

    Takk for at du introduserte meg for jakt! Det jaktøyeblikket kommer jeg aldri til å glemme!!! Ttidlig om morgenen i land roveren på Andejakt i stendavannet!!! Hvil i fred, du vil bli husket!

    Stein-kåre Derås
    2021-01-23

    Takker for at eg vart kjent med deg kurt.alltid glimt i øyet og jobbet alltid for naturen og dyrene.du var dyktig med det du brente for og gav deg tid til andre selv om du slet med ditt i det siste .takk for at var den du varlykke til på reisen du blir savnet..

    Rita Myrvold Aasebø
    2021-01-23
    Minneord

    Kondolerer Karin.
    Vi satt før jul med kaffe på Nesttun og snakket om familie og Kurt ble også nevnt, siden jeg har vist om han siden vi var barn. Sjokket vart stort for oss, da vi fikk vite hva som hadde skjedd. Vi har jo fulgt deg Kurt i alle år. Mange klemmer fra Rita og Per.

    Liv Monica Flaten
    2021-01-23

    Takk for kampene. Hvil i fred

    Bjørnar Nicolaisen, Andøya.
    2021-01-23
    Minneord

    Takk for godt samarbeid og gode minner fra artige, inspirerende og berikende treff! God seilas!

    Asbjørn J Karlsen
    2021-01-23
    Minneord

    Hvil i fred, du har kjempet mange kamper for folk og natur og vil bli husket for alt du har gjort. ️

    Marianne sol Levinsen
    2021-01-23

    Takk Kurt for gode samtaler, og din kunnskap, energi og hjerte for naturmangfoldet. Dyp kondolanse til familien og venner, føler sterkt med dere i tapet. Styrke og håp sendes

    Solveig lyngbø
    2021-01-23
    Minneord

    Kjære Kurt,du var enestående...Du kan hvile nå, dine nærmeste tar jobben for miljøet videre.

    Trond Ågotnes
    2021-01-23
    Minneord

    Takk for alt Kurt, saknar deg️

    Kari Gjertsen Aaser
    2021-01-23
    Minneord

    Takk for mange gode minner Kurt️❤️

    Sigrid Monsen Alvestad
    2021-01-23

    Takk for støtte og hjelp til oss på Ramsøy i forbindelse med forurensning fra oppdrettsanlegget her. Du var en hedersmann.

    Jørn og Elin Engkrog
    2021-01-23

    Takk for gode minner!

    Ann-Karin Sæther
    2021-01-23

    Takk for mange gode og lærerike samtaler,og din store støtte i deponisaken på Raudsand. Din navn vil aldri glemmes. Hvil i fred

    Anita Stordal
    2021-01-23
    Minneord

    Ei lærerik og fin tid saman med deg, Kurt.
    Kvil i fred

    Hans Christian Hansen
    2021-01-23

    Takk for at du var den du var. Du var ein bauta for veldig mange, og du vil aldri bli gløymt. Takk for mange gode ord og råd. Vi prates ved neste leirbål.

    Gurianne Sandven
    2021-01-23
    Minneord

    Tack för alla goda minnen i ungdomstiden, du är saknad av många Kurt, vila i frid!

    Lillian Oddekalv Gjervik
    2021-01-23
    Minneord

    Du sette djupe spor.
    Takk for alt du var for alle ️

    Unni Anita Iversen
    2021-01-23

    En bauta har gått bort. R.I.P

    Mamma
    2021-01-23
    Minneord

    Minnene lever

    Tove
    2021-01-23
    Minneord

    Det var ikke sånn det skulle bli.... Savner deg

    Alf-Kaare Berg
    2021-01-23
    Minneord

    Kjære Kurt - kjære slektning.
    Takk for din innsats for naturen og oss mennesker.
    Jeg lyser fred over ditt minne.
    Alf-Kaare

    Trude Jensen
    2021-01-23

    Kjære fetter
    Beskjeden om din bortgang kom som et sjokk. Tror egentlig ikke jeg har tatt det helt innover meg enda. Det var jo ikke sånn det skulle gå. Men når det så skjedde, så var det din elskede natur som tok deg i mot.
    Jeg så deg ikke så ofte, men når vi gjorde det så var det som «det var i går». Er så glad jeg møtte deg på vårt elskede Senja i sommer. Der hadde vi gode samtaler, diskusjoner og samvær.
    Da vi var yngre var vi masse sammen, både i Bergen og på Senja, og noen ganger på Skjetten - der vi bodde.
    Har masse gode minner fra den tiden ️ Husker du kom og hentet meg på MC da jeg hadde vært på leir med Røde Kors utenfor Bergen - jeg var så stolt.
    Du og pappa var gode busser, og gjorde mye «ugang» sammen. Husker du kom i pappas begravelse, og da sa du «når sitter morfar og John der oppe og fleiper og ler» ️
    Mamma var også enormt glad i deg, og da dere var yngre var dere jo mer venner enn tante og nevø da dere også bodde sammen en tid.

    Tar med meg de gode minnene i hjertet mitt, og lyser fred over ditt minne ️ Klemifleng fra kusine Trude

    Vibeke Alvær
    2021-01-23

    Takk for gode minner Kurt. Savnet blir stort.

    Marita Bru
    2021-01-22
    Minneord

    Aldri har jeg møtt ett menneske som er så sammensatt og godhjertet som deg Kurt. Vil minnes deg i dyp respekt. Lukker ikke inn minnet om deg, men lar det ligge åpent og fritt tilgjengelig når jeg trenger inspirasjon, veiledning og trøst i kampens hete. Hvil i fred min venn️❤️

    Tom Arnholt
    2021-01-22

    Minnes mange turer som chief på Miljødronningen, noen år tilbake..

    Svein Olaf Eikner
    2021-01-22

    Kurt Oddekalv er død, det var så tragisk og trist å høre.
    Vi kan se tilbake på mange møter og treff med Kurt opp igjennom årene. Han oppsøkte meg ofte på bedriften vår med sine ideèr til bruk av stein, og vi skisset og laget konstruksjoner sammen. Særlig i forbindelse med byggingen av Seletun.
    Han viste sin interesse for naturstein som materiale, stein og fjell, slik det finnes i naturen og de ulike steinsorters egenskaper. Norske skifersorter som har vært brukt som byggematerialer i norsk byggetradisjon i alle år var Kurt opptatt av. Ottaskifer var Kurt Oddekalv spesielt fasinert av, denne unike fyllitt skiferen med sin spesielle struktur/tekstur.
    På Seletun ble den blant annet brukt som gulvheller med egenartete detaljer. Dyrespor av ville dyr som gaupe rev og hjort ble dyp-sandblåst ned i skifer overflaten ved vårt verksted i Ulsmågvegen.
    Kurt hadde også ideèr til andre originale ting som vi produserte til Sæletun, talerstol i massiv skifer, ølltappe kran hugget i Hallandia gneis og mye annet.
    Han brukte også naturstein i sammenheng med noen av sine store natur-ogmiljøvernsaker.
    En diger fjellstein, kampestein på 2 tonn hentet rett fra naturen med forvitret, mosegrodd overflate ble utstyrt med tekst i gullbokstaver. Steinen ble vist med en død trestamme som protest mot forurenset luft og sur nedbør. Den har siden figurert i pressen verden rundt.
    For kort tid siden, like før jul hadde jeg igjen besøk av Kurt. Han hadde med seg noen klebersteinsbiter som han hadde funnet i et nedlagt steinbrudd ved Gullfjellet. Han ba meg se på steinene og jeg kunne bekrefte at det faktisk var kleberstein. Disse skulle mures opp til et ildsted. Det ble nok det siste lille steinprosjektet hans, og dessverre det siste møte jeg fikk med Kurt Oddekalv.
    Minnene lever.
    Steinhuggermester
    Svein Olaf Eikner

    Jan Martin Elvebakken
    2021-01-22
    Minneord

    Det var ikke sånn det skulle gå. Hvil i fred Kurt

    Monica
    2021-01-22

    Hvil i fred


    Tente lys

    Takk for det du var. Du er savna her nord, Kurt ❤️
    2025-04-19
    ❤ Vicky
    2024-03-21
    Merete Ådland Brekkeflat takk kjære du💖
    2021-11-27
    Karin Jayne
    2021-07-27
    Vigdis Klette
    2021-07-23
    Øystein Løvlie
    2021-06-26
    Takk!
    2021-05-09
    Ernst -ivar Olsen
    2021-04-15
    Anne Liv
    2021-04-01
    Christina
    2021-02-25
    Inger Mitrevski Sandland
    2021-02-25
    Raymond Walderhaug
    2021-02-15
    Marte Tysnes
    2021-02-11
    karl o skjeldal
    2021-02-07
    Randi
    2021-02-02
    Arild Sondre Sekse
    2021-02-01
    Stig Ole Nordås
    2021-02-01
    Marlene J Jakobsen
    2021-02-01
    Lars Anders Ryen
    2021-02-01
    Asbjørn Hodneland
    2021-02-01
    Kurt Hamre
    2021-01-31
    Kristin Brataas
    2021-01-30
    Ruth
    2021-01-30
    Finn Johnny Danielsen
    2021-01-29
    Sofie M
    2021-01-29
    Stine
    2021-01-29
    Oddmund Riple
    2021-01-28
    Jan Gunnar Eikehaug
    2021-01-28
    Thore
    2021-01-28
    Allis i hopland Låstad Hopland
    2021-01-28
    Gerd Hilde Neset
    2021-01-28
    Åse K. Nygaard
    2021-01-28
    Marit
    2021-01-28
    Marie
    2021-01-28
    Asbjørg Nordmo Karlsen
    2021-01-28
    Vibeke Sander
    2021-01-28
    Lene
    2021-01-28
    Bjarne Huseklepp
    2021-01-28
    Eili Leivursdottir Arntsen
    2021-01-28
    Frode Sandstad
    2021-01-28
    Anne Løvstakken .Takk for innsatsen -du var en ekte kriger ,som kjempet uredd , hele livet ,for natur & miljøet ! Hvil i fred ❤
    2021-01-28
    Bjørn Bakke
    2021-01-28
    Håkon Riise
    2021-01-27
    Monica
    2021-01-27
    Takk for de gode minnene <3 Trude
    2021-01-27
    Inger Johanne Storaker
    2021-01-27
    Mari-Anne Lindborg
    2021-01-27
    Ann Lindelid
    2021-01-27
    Bjørg Fjærestad
    2021-01-27
    Jon arild snuruås
    2021-01-27
    Terje Simmenes
    2021-01-27
    Lin Storebø
    2021-01-27
    Mia Nybø
    2021-01-27
    Eva
    2021-01-27
    Kari
    2021-01-27
    Frode aasgard
    2021-01-27
    Bente
    2021-01-27
    Kai Rune Gjervik
    2021-01-27
    Aina Henriksen
    2021-01-27
    Hege
    2021-01-27
    Jeannett Antonie
    2021-01-27
    Trond Amundsen
    2021-01-27
    Linda Elena Skudal
    2021-01-27
    Aud Våge Johannessen
    2021-01-27
    Sander Aaron Maxwell Frøyså
    2021-01-27
    Hvil i fred, varme tanker til fam. ❤️❤️
    2021-01-27
    RIGMOR NYGAARD
    2021-01-27
    Else Marie Nordland
    2021-01-27
    Roger Midtsand
    2021-01-27
    Terje Floor Heggeland
    2021-01-27
    Laila Irene
    2021-01-27
    Eli Berg Balsvik
    2021-01-27
    Monica Skålvik
    2021-01-27
    Sølvi-Ann Oddekalv
    2021-01-27
    Kurt was a real life salmon hero and green warrior. He was an inspiration in the fight against toxic salmon. Kurt's sense of humour and genius can never be touched.
    2021-01-27
    Marit og Eirik Edvardsdal m. familie - Vår medkjensle i sorga
    2021-01-27
    Trude
    2021-01-27
    Trond Opdal
    2021-01-27
    yvonne Remes
    2021-01-27
    Mona Ludvigsen ovenstad
    2021-01-27
    Anne-Helen Nistad
    2021-01-27
    ❤️
    2021-01-27
    Torkel Erdal
    2021-01-27
    Sandra Jecmenica
    2021-01-27
    Gunvor Nærø
    2021-01-27
    Bjørn Meltzer
    2021-01-27
    Lillian Trolie
    2021-01-27
    Therese ❤
    2021-01-27
    Ann Iren
    2021-01-27
    Torgrim Høibø
    2021-01-27
    Geirid Solem
    2021-01-27
    Marit Tvedt
    2021-01-27
    Hans-Anton Stenersen
    2021-01-27
    Inger Johanne Hestnæs
    2021-01-27
    Lars Sivertsen
    2021-01-27
    Pål
    2021-01-27
    Kjersti Sivertsen
    2021-01-27
    Wenche Sæbø
    2021-01-27
    Kenneth Otterlei
    2021-01-27
    Hege J. Johansen
    2021-01-27
    Christine Elisabeth Bergo
    2021-01-27
    Frode Rødølen
    2021-01-27
    Laila Nordø
    2021-01-27
    Kathe Hovland
    2021-01-27
    Jarl S. Molnes
    2021-01-27
    Monica Berentsen
    2021-01-27
    Heidi Synnøve wold
    2021-01-27
    Ane Beate Villa
    2021-01-27
    Sølvi Ann Bogevik
    2021-01-27
    Bent Are Sigvaldsen
    2021-01-27
    Kaare Edvardsdal
    2021-01-27
    Tore Gatland Kleppe
    2021-01-27
    Jan Hodneland
    2021-01-27
    Simon ommundsen
    2021-01-27
    Linda Hansen
    2021-01-27
    Trond Lundøy
    2021-01-27
    Liam
    2021-01-27
    Eivind Bernstein
    2021-01-27
    Anne Grethe Weberg
    2021-01-27
    Geir Belboe
    2021-01-27
    Kathe Nygård
    2021-01-27
    Tone
    2021-01-27
    Ragnhild Flem
    2021-01-27
    Rune Langedal
    2021-01-27
    Siv Eidissen
    2021-01-27
    Nina Pettersen Kalvik
    2021-01-27
    Arve Amundsen
    2021-01-27
    Anita Stordal
    2021-01-27
    Tove Nilsen
    2021-01-27
    Anita L. Berntzen
    2021-01-27
    Gunnar Førde
    2021-01-27
    Elisabeth Engeberg
    2021-01-27
    Idun Sørensen Hallangen
    2021-01-27
    Eivind Vikestad
    2021-01-27
    Nadia Nilsen
    2021-01-27
    Margrete Ynnesdal
    2021-01-27
    Birgitte
    2021-01-27
    Karl-Johan Arnesen
    2021-01-27
    Eli K. Nybø
    2021-01-27
    Fikret Muhic
    2021-01-27
    Bodil Hitterdal
    2021-01-27
    Stål Talsnes
    2021-01-27
    Jannicke Synnøve Midttveit
    2021-01-27
    Guri Lundø
    2021-01-27
    Heidrun Engesæter
    2021-01-27
    Sigvor og Øystein Knutsen
    2021-01-27
    Kari Aasgaard
    2021-01-27
    Vibeke skogås
    2021-01-27
    Svein Håkon Fanebust
    2021-01-27
    Trond Eldor Martin Nilssen
    2021-01-27
    Yngve Sørensen
    2021-01-27
    Stein Hagala
    2021-01-27
    Tarjei Kallekleiv
    2021-01-27
    Sylvia Kallekleiv
    2021-01-27
    Katarina M.
    2021-01-27
    Evy
    2021-01-27
    Ingunn Sigurdsdatter
    2021-01-27
    Kristin Jaklin Hansen
    2021-01-27
    Steinar Ove Lexander
    2021-01-27
    Gry Johannessen
    2021-01-27
    Eldbjørg.
    2021-01-27
    Ragni
    2021-01-27
    Renate og Malene Sofie Forthun
    2021-01-27
    Gunn Margit
    2021-01-27
    Eli Standal
    2021-01-27
    Inger K
    2021-01-27
    Karen Strøm
    2021-01-26
    Anonym
    2021-01-26
    Karin Jayne
    2021-01-26
    Eva-Lena
    2021-01-26
    Jessica Danka Kristoffersen
    2021-01-26
    Eva karin åsheim knutsen
    2021-01-26
    Bjørn Ivar Grøttå
    2021-01-26
    Trude Klubnes Robert
    2021-01-26
    Morten Davanger
    2021-01-26
    Anita Krag Kvamme
    2021-01-26
    Families Solheimsnes
    2021-01-26
    Familien Elin og Jørn Engkrog
    2021-01-26
    Irene Richardsen
    2021-01-26
    Renate Laupstad
    2021-01-26
    Krisztina Holen
    2021-01-26
    Monica
    2021-01-26
    Ellen Giljarhus
    2021-01-26
    Lillian Hauge
    2021-01-26
    Wenche Gaska
    2021-01-26
    Isabella Dioli
    2021-01-26
    Inger Mjelde
    2021-01-26
    Ingunn Mjelde
    2021-01-26
    Marit Revheim
    2021-01-26
    Lena Bartz
    2021-01-26
    Hilde Murvold
    2021-01-26
    Inger Sande
    2021-01-26
    Aashild Helene Hedstrøm
    2021-01-26
    Tom Heradstveit
    2021-01-26
    Helge Markussen
    2021-01-26
    Axel Haga
    2021-01-26
    Gro Walle
    2021-01-26
    Svein Harry Ramstad
    2021-01-26
    Exceptional man , R.I.P.
    2021-01-26
    Jill-Anett Rasmussen
    2021-01-26
    Yvonne
    2021-01-25
    Ann Grete med familie
    2021-01-25
    Wilma og Hans Edvard Seim
    2021-01-25
    Anders
    2021-01-25
    Lisa Engedal
    2021-01-25
    Hilde og Arne
    2021-01-25
    Anja Skaathun
    2021-01-25
    Anette Telle
    2021-01-25
    Berit Engnes og Grete Valestrand ❤
    2021-01-25
    Trine-Lise Myrhol.
    2021-01-25
    Berit Breistrand
    2021-01-25
    Miriam
    2021-01-25
    Kim Johnny rong
    2021-01-25
    Bente Hugøy
    2021-01-25
    John & Lisa
    2021-01-25
    Siv Søgnen
    2021-01-25
    Benedicte Silchenstedt Lunde
    2021-01-25
    Turid Hugøy.
    2021-01-25
    Svenn.Åge Svendsen
    2021-01-25
    Marlene Imre
    2021-01-25
    Du er et forbilde for mange som kjenner og har kjent på hvor krevende det er å kjempe for miljø- og klimasaken. Vi sender vår kondolanse til Ruben og resten av familien. Fra oss på Herdla
    2021-01-25
    Nermina
    2021-01-25
    Laila Auve
    2021-01-25
    Ingrid Helene
    2021-01-25
    Ingrid Elmina Enehaug
    2021-01-25
    Margit Irene
    2021-01-25
    Gunn-Alice Linde
    2021-01-25
    Ragnhild
    2021-01-25
    Hildegun og Per Gram-Knutsen
    2021-01-25
    Gidske Bøhm Nilssen
    2021-01-25
    Asbjørg Gill
    2021-01-25
    Jan Henning Råke
    2021-01-25
    Eva Solveig Grindheim
    2021-01-25
    Elisabeth Takvam
    2021-01-25
    Cecilie Kolltveit
    2021-01-25
    Takk for ærleg og god innsats for miljøet. Martin Seime
    2021-01-25
    Erik Lofnes
    2021-01-25
    Ola Anderdal
    2021-01-25
    Grethe
    2021-01-25
    Inger Helene Flatland Myrene. Telemark
    2021-01-25
    Monicka HanssenTéele
    2021-01-25
    Ingunn Bjørnsen
    2021-01-25
    Wenche Hotte Myrstad
    2021-01-25
    Margareth Helene Hansen
    2021-01-25
    Stein Nesjan
    2021-01-25
    Arne-Johan Jensen
    2021-01-25
    Monica Nilsen
    2021-01-25
    Helge Andersen
    2021-01-24
    Kjersti Stuart Vågseth
    2021-01-24
    Rune Pettersen
    2021-01-24
    Ingjerd Larsen
    2021-01-24
    Grethe Henriksen.
    2021-01-24
    Ragnhild
    2021-01-24
    Jan David
    2021-01-24
    Lisbeth
    2021-01-24
    Terje Aarsand
    2021-01-24
    Tor Magne Fredheim
    2021-01-24
    Nina Stokkvik Throndsen
    2021-01-24
    Jostein Sundland
    2021-01-24
    Allis i hopland Låstad Hopland
    2021-01-24
    Allis i hopland Låstad Hopland
    2021-01-24
    Karen Brørvik
    2021-01-24
    Takk for mange gode minner fred over minnet
    2021-01-24
    Toril
    2021-01-24
    Kristin Haram ❤
    2021-01-24
    Marianne
    2021-01-24
    Christina
    2021-01-24
    Anne S Hol
    2021-01-24
    Rita Brandvik
    2021-01-24
    Asbjørn Næverlid, Raudsand.
    2021-01-24
    Anne Hestflått
    2021-01-24
    Anne-Mette Arnesen
    2021-01-24
    Karine Johanne Oddekalv
    2021-01-24
    May-Tove Stangnes
    2021-01-24
    Helga Fjelltveit
    2021-01-24
    Reidun Myksvoll olsen
    2021-01-24
    Oddvar Olaussen
    2021-01-24
    Sylvia Zammit
    2021-01-24
    Heidi
    2021-01-24
    Mette Rutledal
    2021-01-24
    Tove Sandal
    2021-01-24
    Inge Hagen
    2021-01-24
    Ola Wergeland Krog
    2021-01-24
    Bente Getz
    2021-01-24
    Lill Wiggen
    2021-01-24
    Dorthe M Keyser
    2021-01-24
    Atle Aronsen
    2021-01-24
    Karsten Nilsen
    2021-01-24
    Nina Olsen Brekke
    2021-01-24
    Kato Bjørkli og Merete Ersfjord
    2021-01-24
    Olaug
    2021-01-24
    Karin og Bjørn
    2021-01-24
    Hildegunn Strømsnes
    2021-01-24
    Sissel Fætten
    2021-01-24
    Gry Kristin Bråten
    2021-01-24
    Elin Østlund
    2021-01-24
    Jan-Egil Eilertsen
    2021-01-24
    LEIF GUNNAR ERIKSEN
    2021-01-24
    Ørjan Aasheim
    2021-01-24
    Unni
    2021-01-24
    Unni
    2021-01-24
    Lene Birkeland
    2021-01-24
    Lene
    2021-01-24
    Mona Olsen
    2021-01-24
    Jannike
    2021-01-24
    Eva-Marie
    2021-01-24
    Birte
    2021-01-24
    Solfrid R. Martinsen
    2021-01-24
    Solgunn Louise Birknes.
    2021-01-24
    Kjersti Meyer
    2021-01-24
    Nina.
    2021-01-24
    Trude Birkeland
    2021-01-24
    Hilde Bakkemo
    2021-01-24
    Idun Marie Søviknes
    2021-01-24
    Tove Spjøtvoll
    2021-01-24
    Owe
    2021-01-24
    Stephanie
    2021-01-24
    Maichel Sundsbø
    2021-01-24
    Brit Helen Pedersen
    2021-01-24
    Hilde Kristin Møller-Nilsen
    2021-01-24
    Rita Grunnvåg
    2021-01-24
    Trudi Scott
    2021-01-24
    Åshild Tveit Ramsden
    2021-01-24
    Kjersti Møllerup Wiik
    2021-01-24
    Jan C.
    2021-01-24
    Ann Elisabeth Stene
    2021-01-24
    Inger Alise Eilertsen
    2021-01-24
    Berit Grøntoft
    2021-01-24
    Tor Arvid Brochs
    2021-01-24
    Ingunn Soli og Aud Margrethe Soli
    2021-01-24
    Trine Kvarenes
    2021-01-24
    Ann-Elisabeth Stene
    2021-01-24
    Grete Waaland Sørensen
    2021-01-24
    Tove Rostad
    2021-01-24
    Nina Skoglund
    2021-01-24
    Wenche Vatland..
    2021-01-24
    Johnny Karlsen Gründell
    2021-01-24
    Linda Kristensen
    2021-01-24
    Åse Marie Takle
    2021-01-24
    Anne-Berit Lyngbø Mundal
    2021-01-24
    Laila Stokkevåg
    2021-01-24
    Tone Gro Kongsvik
    2021-01-24
    Linda Lie
    2021-01-24
    Benedikte
    2021-01-24
    Liv Seeberg Nielsen
    2021-01-24
    Inger Marie Fredheim Svensen
    2021-01-24
    Ann Elin Sesseng
    2021-01-24
    Britt Marit Widding
    2021-01-24
    Atle B. Rolland
    2021-01-24
    Thomas
    2021-01-24
    Gøril K Nedresæter
    2021-01-24
    Gøril K Nedresæter
    2021-01-24
    Heidi Sellevoll
    2021-01-24
    Sol Schwarz
    2021-01-24
    Anita Bruvik
    2021-01-24
    Britt-Sissel Blindheim
    2021-01-24
    Jan Ove Hopland
    2021-01-24
    Anita
    2021-01-24
    Petter og Anita Løken
    2021-01-24
    Erling Flem
    2021-01-24
    Lena Ekse
    2021-01-24
    Heidi Refsland
    2021-01-24
    Gunn Margit Thovesdatter Olsen
    2021-01-24
    Rita Sætran
    2021-01-24
    Daniel Stephanek
    2021-01-24
    Paal Wilhelmsen
    2021-01-24
    Tove Nina Eikås Andersen
    2021-01-24
    Marianne
    2021-01-24
    Åse
    2021-01-24
    Anne Lise Eriksen
    2021-01-24
    Eva Henriksen
    2021-01-23
    Liv
    2021-01-23
    Tone Henriksen
    2021-01-23
    Tor Aleksandersen
    2021-01-23
    MaritHelen Heimark Jakobsen
    2021-01-23
    Kaja Runde
    2021-01-23
    Robert H
    2021-01-23
    Belinda Zalewski
    2021-01-23
    Linda Nilsen
    2021-01-23
    Stein-kåre derås
    2021-01-23
    Aud Johansen.
    2021-01-23
    Suzana
    2021-01-23
    Anne Grete Langeland
    2021-01-23
    Jon-Kåre Hansen
    2021-01-23
    Kjartan Fluge
    2021-01-23
    Trude Jacobsen
    2021-01-23
    Otto L. Løkse
    2021-01-23
    Asgeir
    2021-01-23
    Helga Søvik
    2021-01-23
    John håkon Eriksson
    2021-01-23
    Jostein og Ann Karin Larsen
    2021-01-23
    Atle Trædal
    2021-01-23
    Lisa Nordlund
    2021-01-23
    Elin Rødfjeld
    2021-01-23
    Reidar Berg
    2021-01-23
    Sissel Olsen
    2021-01-23
    Roger Smedbakken
    2021-01-23
    Gunn Fiske
    2021-01-23
    Bente Rasch
    2021-01-23
    Terje Haslie
    2021-01-23
    Torstein Asle Jenssen i
    2021-01-23
    Leif Ragnar Berg Nilssen
    2021-01-23
    Vibeke Nesse
    2021-01-23
    Gia
    2021-01-23
    Kari Marum
    2021-01-23
    Lise F. Valland
    2021-01-23
    Tor - Ivar Didriksen
    2021-01-23
    Signy Johannessen.
    2021-01-23
    Edel-Marie Hagen Rotnes
    2021-01-23
    Elin Hevrøy
    2021-01-23
    May-Liss Valen ❤
    2021-01-23
    Ove Bell-Andersen
    2021-01-23
    Ann-Helen Lie Markhus.
    2021-01-23
    Anne ♥️
    2021-01-23
    Turid Håland Augestad
    2021-01-23
    Mariann Sande
    2021-01-23
    Johnny
    2021-01-23
    Ann-Kristin Storhaug Haukås ❤️
    2021-01-23
    Eldbjørg Bakke
    2021-01-23
    Linda Falch
    2021-01-23
    Frode Rognes
    2021-01-23
    Ina Pedersen
    2021-01-23
    Ann-Kristin A. Bjørnvik
    2021-01-23
    Mona og Arve Austevoll
    2021-01-23
    Hege Midtun
    2021-01-23
    Lill Torun Olsen
    2021-01-23
    Linn-Merethe og Onar Austevoll
    2021-01-23
    Trond Cato Fylling
    2021-01-23
    Randi Annie Mikalsen
    2021-01-23
    Torbjørn Rausand
    2021-01-23
    Kathrine Bertine Seland
    2021-01-23
    Stine Terese Gaustad
    2021-01-23
    Atle Opstvedt - silent is the wisper, rest in peace
    2021-01-23
    Elin Haraldsø
    2021-01-23
    John Kåre og Laila Brue
    2021-01-23
    Marit Djønne
    2021-01-23
    Bente Høiseth-Anderssen
    2021-01-23
    Eli Heggelund Westgård
    2021-01-23
    Bjørn Berg
    2021-01-23
    Kristin Aardal
    2021-01-23
    Ola Callander
    2021-01-23
    Anbjørg antonsen
    2021-01-23
    Turid Gloslie og Viktor Olsen
    2021-01-23
    Anette
    2021-01-23
    Raymond Sveri
    2021-01-23
    Brita Loftås
    2021-01-23
    Bent Ola Trondsen
    2021-01-23
    Guri Haram
    2021-01-23
    Ritha Steffensen
    2021-01-23
    Ingrid Sollied Bakken
    2021-01-23
    Tony Silver
    2021-01-23
    Ann Kristin Moen
    2021-01-23
    Øystein og Inger Randi
    2021-01-23
    Grete Haugen
    2021-01-23
    Ole Edvardsen
    2021-01-23
    Hvil i fred. Mvh familien Wessel, Trysil.
    2021-01-23
    Ellisif
    2021-01-23
    svein Henriksen
    2021-01-23
    Bernt S. Slogvik
    2021-01-23
    Onkel Ronny Andreas
    2021-01-23
    Ann Christin Nordberg
    2021-01-23
    Thomas Gundersen
    2021-01-23
    Bjarte Aa
    2021-01-23
    Trude Hetland
    2021-01-23
    rong
    2021-01-23
    Ole Larsen
    2021-01-23
    Anne Ma. Vadder
    2021-01-23
    Kari-Anne Nygård
    2021-01-23
    Ove nilsen
    2021-01-23
    Leif Brekken
    2021-01-23
    Leif Gunnar og Berit Alvheim
    2021-01-23
    Karl Christian Fenne Storedale
    2021-01-23
    Siv Thomas
    2021-01-23
    Marianne sol Levinsen
    2021-01-23
    Ellen Siren Bruarøy
    2021-01-23
    Bjørn
    2021-01-23
    Ole Johnny Løvold
    2021-01-23
    Thomas T Angen
    2021-01-23
    Anita
    2021-01-23
    Anita Gloslie Ruud
    2021-01-23
    Tommy Reinås
    2021-01-23
    Atle Heimdal
    2021-01-23
    Gunhild Hope
    2021-01-23
    Tove-Helen Midttveit
    2021-01-23
    Borghild
    2021-01-23
    Britt I Aastvedt
    2021-01-23
    Anne Karin Leirvik
    2021-01-23
    Britt Kjersti Walle
    2021-01-23
    Ranja m familie ❤
    2021-01-23
    Anette Strømme
    2021-01-23
    Ellen Åse Storøy
    2021-01-23
    Allan og Ingunn Lund.
    2021-01-23
    Arne Eide
    2021-01-23
    Jarle Gundersen
    2021-01-23
    Bård Einar Rimereit
    2021-01-23
    Einar og Målfrid Børhaug
    2021-01-23
    Jarle Korneliussen
    2021-01-23
    Grete
    2021-01-23
    Sol Aamot
    2021-01-23
    Sidsel Hatteberg
    2021-01-23
    Alexander Severinsen
    2021-01-23
    Arild Budal
    2021-01-23
    Eirik Heimtun
    2021-01-23
    Camilla
    2021-01-23
    Johnny Heimtun
    2021-01-23
    Ros-mari Wiers
    2021-01-23
    Irene Grasdal ♥
    2021-01-23
    John Egil.
    2021-01-23
    Hvil i fred.
    2021-01-23
    Karstein Elnes
    2021-01-23
    Bogdan Rusu❤
    2021-01-23
    Karianne
    2021-01-23
    Borghild Strand
    2021-01-23
    Børre Enoksen
    2021-01-23
    Wivian Strand
    2021-01-23
    Elisabeth Anethe Olsen
    2021-01-23
    Hege Huseklepp
    2021-01-23
    Lars Bjørkhaug
    2021-01-23
    Sissel Engelsen
    2021-01-23
    Ingeborg og svein
    2021-01-23
    Astrid Misje
    2021-01-23
    Randi Aa. Strandos
    2021-01-23
    Eli herfindal eide
    2021-01-23
    Anne Siri Sækensminde
    2021-01-23
    May-Liss Kvitne
    2021-01-23
    Rita Bakkejord
    2021-01-23
    Jorunn Andersen
    2021-01-23
    Jan Are
    2021-01-23
    Turid K Fosså
    2021-01-23
    Markus Oddekalv Pettersen
    2021-01-23
    Gunn Nikkinen
    2021-01-23
    Else Karin Seljelid ja
    2021-01-23
    Tittin
    2021-01-23
    Steinar Lausund
    2021-01-23
    Lise Nymark-Engelstad
    2021-01-23
    Geir Oddekalv
    2021-01-23
    Åshild Bjørndal
    2021-01-23
    Paul Harkestad
    2021-01-23
    Nina Modahl
    2021-01-23
    Grethe Svabø
    2021-01-23
    Jan-Ove Nordvik
    2021-01-23
    Torill Bergo
    2021-01-23
    Thomas Krakhella
    2021-01-23
    Grethe Svabø
    2021-01-23
    Jarle Pedersen
    2021-01-23
    Evelyn
    2021-01-23
    Harald Arne Fredheim
    2021-01-23
    Ahmed Zouari
    2021-01-23
    Kristin Ledsaak
    2021-01-23
    Susan Adellin
    2021-01-23
    Anne Cathrine Modahl eller
    2021-01-23
    Gry Waage
    2021-01-23
    Kenneth Haugland
    2021-01-23
    Kathrine Bakkevig
    2021-01-23
    Nina Hovland
    2021-01-23
    Vibeke Gilje
    2021-01-23
    Dagrunn Moberg
    2021-01-23
    Veronica Hovden
    2021-01-23
    Reidar Staalesen
    2021-01-23
    Nina Konst
    2021-01-23
    Hege Eggen
    2021-01-23
    Morten K Midtbø
    2021-01-23
    Marianne Prestegård
    2021-01-23
    Trond Eldor Martin Nilssen
    2021-01-23
    Dag-Erik Dahlslett
    2021-01-23
    Lisbeth Skjefstad
    2021-01-23
    Monika N. Yndestad
    2021-01-23
    Nils Ove Lauvik
    2021-01-23
    Nina og Erling
    2021-01-23
    Tove Karoliussen
    2021-01-23
    Anja
    2021-01-23
    Tove Gjerdrum
    2021-01-23
    Anita Misje
    2021-01-23
    Ina Sande Kreybu
    2021-01-23
    Anita Stordal
    2021-01-23
    Dag Asle Bøe
    2021-01-23
    Atle Meslo
    2021-01-23
    Flemming Frantz Thygesen
    2021-01-23
    Ståle Jøtne
    2021-01-23
    Kim Edwin Jektvik
    2021-01-23
    Anne-Mari Helsing
    2021-01-23
    Lisbeth Austnes
    2021-01-23
    Judith Hazes
    2021-01-23
    Jannicke Garvik
    2021-01-23
    Margit Ramsrud
    2021-01-23
    Solveig lyngbø
    2021-01-23
    Marianne Pedersen
    2021-01-23
    Bergitte Wiik
    2021-01-23
    Christopher sweeting
    2021-01-23
    Cathrine Søberg
    2021-01-23
    Leni Eikevoll
    2021-01-23
    Venche Berglund
    2021-01-23
    Torleif Kristiansen.
    2021-01-23
    Frank Versland
    2021-01-23
    Iselin Rosvold
    2021-01-23
    Anne Hilleren
    2021-01-23
    Mona
    2021-01-23
    Aslaug Berg
    2021-01-23
    Randi Olsen van Gelder
    2021-01-23
    Mamma❤️
    2021-01-23
    Marit Thelen
    2021-01-23
    Helle
    2021-01-23
    Vivian Walle
    2021-01-23
    Anita og Arne Koldingsnes
    2021-01-23
    Norge
    2021-01-23
    Sigrun og Helge
    2021-01-23
    Torstein Ravnskog
    2021-01-23
    Svein Arne Falch
    2021-01-23
    Kamilla Karlsen
    2021-01-23
    Trygve Mo
    2021-01-23
    Åshild Storøy
    2021-01-23
    Kjersti Mari Sundkjer
    2021-01-23
    Anita Heim
    2021-01-23
    Marit Remes Aitamurto
    2021-01-23
    Karin Birkeland Haufe
    2021-01-23
    Merethe Madsen
    2021-01-23
    Anne Merethe Oddekalv
    2021-01-23
    Vigdis Sandvåg Hauge
    2021-01-23
    Torhild Irene Sleire
    2021-01-23
    Marit Korneliussen
    2021-01-23
    Tove Bjordal
    2021-01-23
    Annbjørg Algerøy
    2021-01-23
    Anette Leonie Myhre
    2021-01-23
    Åse Kristiansen
    2021-01-23
    Benthe Smaadal Espenes
    2021-01-23
    Heidi Støtterud Christensen
    2021-01-23
    Gunnar Nødland
    2021-01-23
    Tore
    2021-01-23
    Johannes smørås
    2021-01-23
    Tove Helene Iversen Roksvåg
    2021-01-23
    Bjørg Vellesvik
    2021-01-23
    Geir Strøm
    2021-01-23
    Rita Helene Nygaard
    2021-01-23
    Eirik Skogseth Johannessen
    2021-01-23
    Mari-Anne
    2021-01-23
    Linda Hammer
    2021-01-23
    Jorunn H. Martinussen
    2021-01-23
    Irene Thorsen
    2021-01-23
    Jannecke Seim&Gisle Frotvedt
    2021-01-23
    Unni Pedersen
    2021-01-23
    John Smaadal
    2021-01-23
    Irene Bugge
    2021-01-23
    Elin Tuntland
    2021-01-23
    Frode Austevoll
    2021-01-23
    Elin S. Anthun
    2021-01-23
    Ingunn Oddekalv Brattåker
    2021-01-23
    Torill Smistad Anthun
    2021-01-23
    Trude
    2021-01-23
    Irmelin
    2021-01-23
    Norma Remes Fromreide
    2021-01-23
    Linda Mikalsen
    2021-01-23
    Tove Gullachsen
    2021-01-23
    Inger K. Ludvigsen
    2021-01-23
    Torhild Eliassen
    2021-01-23
    Vigdis Annie og Kåre Langholmen
    2021-01-23
    Kathrine Mydland-Aas
    2021-01-23
    Anne Toresdatter
    2021-01-23
    Trude Birkelund
    2021-01-23
    Sissel
    2021-01-23
    Mona Gjesdal Woodward
    2021-01-23
    Laila og Sverre Høgmo
    2021-01-23
    Arne Storetvedt
    2021-01-23
    Paal Engen
    2021-01-23
    Bodil Johanne Skiftesvik
    2021-01-23
    Steinar Natås m/fam.
    2021-01-23
    ❤
    2021-01-22
    Anne Berit Trengereid
    2021-01-22
    Gunn Iren
    2021-01-22
    Gustav Bahus
    2021-01-22
    Mette
    2021-01-22
    Beate
    2021-01-22
    Ruth Nordanger
    2021-01-22
    Trine Rygh
    2021-01-22
    Yvonne Remes
    2021-01-22
    Ida Nilsen
    2021-01-22
    Gro Merete Skogen
    2021-01-22
    Odin
    2021-01-22
    Jarl Haug
    2021-01-22
    Lillian Kristiansen
    2021-01-22
    Elin
    2021-01-22
    Kitty Øxnevad
    2021-01-22
    Siren
    2021-01-22
    Ane
    2021-01-22
    Rita Berthelsen
    2021-01-22
    Solfryd og Einar Eldorsen
    2021-01-22
    Anonym
    2021-01-22
    Jannecke
    2021-01-22
    Dag
    2021-01-22
    Audun og Mette Skauby
    2021-01-22
    Helene Bjørkelund
    2021-01-22
    Christian Hansen
    2021-01-22
    Brit og John
    2021-01-22
    Iselin Kolltveit
    2021-01-22
    Kjell Inge Frotvedt
    2021-01-22
    Janicke
    2021-01-22
    Gro-Helen Rønning
    2021-01-22
    Sissel og Øyvind
    2021-01-22
    Tom Arnholt
    2021-01-22
    Mette
    2021-01-22
    Thomas
    2021-01-22
    Beate Endresen og Bjørn Torgersen
    2021-01-22
    Elin
    2021-01-22
    Jannecke Bognø
    2021-01-22
    Linda Bognø
    2021-01-22
    Rune Bjerke med familie
    2021-01-22
    Inger Frotvedt
    2021-01-22
    Dahls Begravelsesbyrå
    2021-01-20

    Blomsterhilsner

    Tone Oddekalv
    2021-01-25

    Siste hilsen.
    Harald,Johnny,Ivar og Wenke med familier

    May Opheim
    2021-01-24

    En siste hilsen med takk for innsatsen for natur og miljø.

    Fra Rovviltets Røst

    Torbjørn Rausand
    2021-01-23

    En siste hilsen og takk fra Raudsand.
    Hvil i fred
    Siw Hege Nilsen og Torbjørn Rausand


    Donasjonshilsner

    Elin Oddekalv sin familie; svigermor Bjørg, Lene og Øystein Hamnli med onkelongan, og Kjell Bjørgvin Nilsen.
    2021-02-01
    Norges Miljøvernforbund

    Minnene lever om deg, av oss her oppe i nord.

    Torill Refsdal Aase
    2021-01-30
    Norges Miljøvernforbund

    Takk for innsatsen, Kurt.

    Anne Grete Langeland
    2021-01-29
    Norges Miljøvernforbund

    De varmeste tanker til dere som skal forvalte arven etter en god venn og en stor og kunnskapsrik naturelsker.

    Jan-Fredrik Paulsen
    2021-01-27
    Norges Miljøvernforbund

    Sissel Tveit Austgulen
    2021-01-27
    Norges Miljøvernforbund

    Føler med dere♥️

    Aud Haldis Johansen, Vigdis, Bodil, Kolbjørn og Øystein
    2021-01-27
    Norges Miljøvernforbund

    En siste hilsen fra Aud og barna.

    Ingunn Mjelde, Hanne Mjelde Birkeland, Unni Mjelde Birkeland, Ingri Mjelde Birkeland
    2021-01-27
    Norges Miljøvernforbund

    Med eit vers av Bjørnsons Salme II, ønskjer vi dykk alle alt godt i tida framover.

    Ære det evige forår i livet,
    som allting har skabt!
    Oppstandelsens morgen det minste er givet,
    kun former går tabt.
    Slægt føder slægt,
    stigende evne den når;
    art føder art
    i millioner av år.
    Verd´ner forgår og opstår.
    Varme tankar frå Ingunn, Hanne, Unni og Ingri med familiar.

    Ivar Nybø
    2021-01-27
    Norges Miljøvernforbund

    Takk for gode minner fra ungdomstiden i Fana Idrettslag min kjære venn. Tankene går til familien.

    Snorre Sletvold, miljøkriger, venn og tidligere ansatt.
    2021-01-27
    Norges Miljøvernforbund

    Takk Kurt for alle gode krangler (diskusjoner) og alt jeg fikk lære. Takk kurt for ditt ørneaktige blikk på miljøsaken, tapperhet og spydspiss. Visjonene lever videre og vil bli sterkere.

    Jan Nordø og Haldis Dyrnes
    2021-01-27
    Norges Miljøvernforbund

    Takk for gode stunder sammen, Du har vært en stor inspirasjonskilde for oss. Vi skal gjøre alt for å føre engasjementet ditt videre.

    Beate Steintveit
    2021-01-27
    Norges Miljøvernforbund

    Kjære familien Oddekalv.
    Min dypeste medfølelse i denne tiden
    En stor kriger har forlatt oss. En sjef utenom det vanlige. Jeg tar med meg alle minnene videre i hjerte mitt.
    Takk for at jeg fikk bli kjent med deg Kurt.
    Hilsen fra Beate

    Ane Monsen Rong
    2021-01-27
    Norges Miljøvernforbund

    Kjære Ruben, Odin, Mathilde, Gyda, Elin, Karin, Sverre og Tove. Jeg tenker så masse på dere i denne vanskelige tiden. ♥️
    Jeg er så glad for å ha fått ha denne flotte mannen i mitt liv. Han var en sjef helt utenom det vanlige, vi hadde så mye gøy på jobb. Og han har en veldig god og umistelig venn. Jeg kommer til å savne han enormt. Jeg gjemmer han og minnene godt inn i hjertet mitt ♥️
    Gode klemmer fra Ane med familie.♥️♥️

    Ingunn Oddekalv Brattåker
    2021-01-26
    Norges Miljøvernforbund

    Takk for gode minner

    Motvind Norge
    2021-01-26
    Norges Miljøvernforbund

    Motvind Norge kondolerer tapet av Kurt Oddekalv.
    Han var en kjempe i miljøvernarbeid i Norge.

    Vi takker for all hjelp dere har gitt
    våre medlemmer i kampen mot vindkraften!
    Vi takker for kampen for naturen!

    Med hilsen
    Motvind Norge

    Kenneth Bruvik
    2021-01-26
    Norges Miljøvernforbund

    Takk for fine stunder og gode samtaler. Du var en ekte miljøforkjemper som satte varige spor i miljøkampen,for alt levende i naturen. Hvil i fred høvding .Største medfølelse til dere alle.

    Hallvard og Solfrid Vatle Oppedal
    2021-01-26
    Norges Miljøvernforbund

    Ei siste helsing til ein god ven og ein bauta i miljøkampen. Vi er med dykk i sorga.

    Turid Børhaug
    2021-01-25
    Norges Miljøvernforbund

    Kurt var av hel ved - han levde ærlig og fullt ut for det han trodde på,fra han var en liten gutt og helt til siste stund. Det er bare så usigelig trist at han gikk så altfor tidlig. Han blir husket.

    Norges Jeger- og Fiskerforbund - Hordaland
    2021-01-25
    Norges Miljøvernforbund

    Vår største medfølelse.

    Creato Design
    2021-01-25
    Norges Miljøvernforbund

    Ønsker dere alle det beste i tiden fremover, Vi husker Kurt som en flott person vi hadde et godt samarbeid med.

    Ole Eliassen
    2021-01-24
    Norges Miljøvernforbund

    Hvil i fred, Kurt ❤

    Anonym
    2021-01-24
    Norges Miljøvernforbund

    Naturglade frå Breim takkar innsatsen for Breimselva!

    Nils-Anders Nøttseter
    2021-01-24
    Norges Miljøvernforbund

    Takk for endeløst arbeid for livet på planeten .

    Sondre Båtstrand
    2021-01-24
    Norges Miljøvernforbund

    Takk for inspirasjon, engasjement og humor!

    Anne Framholt
    2021-01-23
    Norges Miljøvernforbund

    Takk for din store innsats for Moder Jord. Du hadde så rett, du gjorde så mye. Nå kan du hvile. RIP

    Bjørnar Nygard
    2021-01-23
    Norges Miljøvernforbund

    Kondolere til dykk alle sammen ❤

    Helen og Egil Andreassen
    2021-01-23
    Norges Miljøvernforbund

    Takk for gode minner!

    Paal Engen og Malmfrid Skaar
    2021-01-23
    Norges Miljøvernforbund

    Kjære Karin og Sverre.
    Vår dypeste medfølelse.
    Kurt satt spor i oss alle.
    R.I.P Kurt

    Idar Eikrem
    2021-01-22
    Norges Miljøvernforbund

    Hilsen Idar Eikrem og Evelyn Kristiansen

    • Share in Facebook
    • Copy link
    • Send to mail